تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
کد خبر : 2002

سکینه مریخ

تمدید مهلت سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی زیان دیده از کرونا

تمدید مهلت سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی زیان دیده از کرونا

مهلت سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی در ۱۰ رسته فعالیت زیان دیده از کرونا در مازندران تمدید شد. معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی مازندران به تصمیمات ستاد هماهنگی دولت در بررسی و مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: فعالیت واحد‌های که تعطیل یا نیمه تعطیل شده

مهلت سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی در ۱۰ رسته فعالیت زیان دیده از کرونا در مازندران تمدید شد.

معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی مازندران به تصمیمات ستاد هماهنگی دولت در بررسی و مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: فعالیت واحد‌های که تعطیل یا نیمه تعطیل شده است مشمول قانون بیمه‌ای تامین اجتماعی می‌شود.
فلاح افزود: ۱۰ رسته از فعالیت‌ها که شامل ۳۵ نوع مشاغل کارگاهی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی در بخش‌های اقتصادی و صنوف تولیدی و خدماتی که بیشترین آسیب را از این ناحیه کرونا متحمل شده‌اند ابلاغ شد.
او گفت: براساس دستور اداری ابلاغ شده به واحد‌های اجرایی سازمان تأمین اجتماعی، کارفرمایان مشمول نسبت به ارسال فهرست حقوق و مزد ماهیانه مربوط به ماه‌های اسفند ۹۸، فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی (۲۰ درصد حق بیمه سهم کارفرمایی) اقدام‌کنند.
معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی مازندران افزود: کارفرمایان بعد از پایان دوره یاد شده درتیر ماه ۹۹ می‌توانند در صورت عدم توانایی پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی ماه‌های یاد شده نسبت به پرداخت تدریجی و تا حداکثر پایان سال ۹۹ اقدام کنند.
فلاح گفت: حق بیمه سهم کارفرمایی ماه‌های اشاره شده در صورت ارسال صورت مزد و حقوق ماهیانه وفق ماده (۳۹) تامین اجتماعی (هر ماه تا آخرین روز ماه بعد) مشمول جرایم تاخیر پرداخت نخواهد بود و واحد‌های اجرایی تابعه مکلف هستند نسبت به دریافت فهرست حقوق و مزد کارگاه‌های مزبور در ماه‌های اشاره شده با رعایت دستور اداری صادره اقدام لازم بعمل آورند.
او گفت: ارائه فهرست کارگران و پرداخت حق بیه صورت غیر حضوری است و نیاز به حضور کارفرمایان در شعب تامین اجتماعی استان نیست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.