تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
کد خبر : 2620

طریقه ثبت نام در سامانه شاد آموزش و پرورش

طریقه ثبت نام در سامانه شاد آموزش و پرورش

بسیاری از دانش آموزان ؛ معلمان و اولیا از ما خواسته بودند تا راهنمای ورود و ثبت نام در سامانه شاد را خدمت شما بزرگواران رسانه خبری تیتربرتر توضیح بدهیم. پایگاه خبری ریحان نیوز ؛ برای پاسخگویی به سوالات احتمالی مدیران محترم مدارس، معلمان گرامی و دانش آموزان عزیز، مرکز پاسخگویی ویژه ای با شماره تماس

بسیاری از دانش آموزان ؛ معلمان و اولیا از ما خواسته بودند تا راهنمای ورود و ثبت نام در سامانه شاد را خدمت شما بزرگواران رسانه خبری تیتربرتر توضیح بدهیم.

پایگاه خبری ریحان نیوز ؛ برای پاسخگویی به سوالات احتمالی مدیران محترم مدارس، معلمان گرامی و دانش آموزان عزیز، مرکز پاسخگویی ویژه ای با شماره تماس ( ۴۳۰۸۱-۰۲۱) پیش بینی شده و از ساعت ۹صبح لغایت ۱۴ روزهای کاری پاسخگوی سوالات احتمالی است.

در صورتیکه پیام رسان های داخلی، شرایط و ضوابط مدنظر آموزش و پرورش را تامین و تضمین کنند، قابلیت افزوده شدن به پلتفرم شاد را خواهند داشت، لذا در حال حاضر انتخاب اولیه پیام رسانها توسط مدیران مدارس در سناد، منتفی است.

راهنمایی برنامه «شاد» ویژه مدیران

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، فرایند ورود به شبکه آموزشی شاد shaddl.medu.ir طی هشت مرحله از سوی مدیرمدرسه باید صورت گیرد.

طریقه ثبت نام در سامانه شاد آموزش و پرورش

1- ابتدا در سامانه سناد snd.medu.ir اطلاعات پرسنل و دانش‌آموز را اصلاح کنید و چنانچه این اطلاعات برای مدرسه شما به درستی وارد شده است نیاز به مراجعه به سایت سامانه سناد نیست.

2 –اپلیکیشن شاد را از لینک زیر دانلود و روی دستگاه هوشمند خود نصب کنید. http://Shaddl.medu.ir

3- مدیران همان شماره همراه خود را که در سامانه سناد ثبت کرده است. در برنامه شاد ثبت و پیامک تایید را روی همان شماره دریافت و وارد می‌کند. سپس نام کاربری خود را در برنامه ثبت می‌کند. (توجه: نام کاربری شما برای تمام افراد ثبت شده و در سامانه مدرسه شما قابل رویت است. )

4- گزینه ورود « مدیر/ معلم / دانش آموز » را انتخاب کنید و پس از انتخاب نقش مدیر کد ملی خود را در کادر مشخص شده وارد نمایید و گزینه تایید را بزنید.

5- در کادر بازشده گزینه « مشاهده لیست مدارس» را بزنید و در میان اسامی نام مدرسه خود را انتخاب و سپس تایید کنید.

6- همه گروه‌های کلاسی شما تشکیل می‌شوند شما به عنوانOwner یا صاحب گروه‌ها از طریق گزینه « مشاهده لیست گروه‌های کلاسی » می‌توانید فهرست و داخل کلاس‌ها را مشاهده کنید.

7- در تاریخ اعلام شده در شیوه‌نامه ارسالی از طرف وزارت آموزش و پرورش تمام معلمان مدرسه خود را برای عضویت در برنامه شبکه آموزشی شاد دعوت کنید.

8- پس از ثبت نام معلمان خود، در تاریخ مقرر شده در شیوه نامه ارسالی از طرف وزارت آموزش و پرورش دانش‌آموزان مدرسه خود را نیز به عضویت در برنامه شاد دعوت کنید.

طریقه ثبت نام در سامانه شاد آموزش و پرورش

راهنمایی برنامه «شاد» ویژه معلمان

1- مرحله اول: اپلیکیشن شاد SHADAP را از آدرس زیر دانلود کرده و روی دستگاه هوشمند خود نصب نمایید: دانلود و نصب اپلیکیشن شاد shaddl.medu.ir

2- مرحله دوم: پس از نصب برنامه، وارد اپلیکیشن شوید و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید که شماره تلفن همراه معلم باید دقیقا همان شماره مشخص شده در سامانه سناد snd.medu.ir باشد که قبلا توسط مدیر ثبت شده است. لازم است خط تلفن روشن باشد. پس از دریافت پیامک تأیید و ارسال شماره آن در اپلیکیشن، وارد برنامه می‌شوید، پس از ورود در ابتدا نام خود را وارد نمایید که این نام برای تمام مخاطبین شما اعم از مدیر، دانش‌آموزان و اولیا نمایش داده می‌شود.

3- مرحله سوم: گزینه «ورود مدیر/معلم/دانش‌آموز» را انتخاب کنید. در کادر نمایش داده شده، نقش «معلم» را انتخاب کنید. پس از آن، در کادر جدید، کد ملی خود را وارد نموده و دکمه تأیید را فشار دهید.

4- مرحله چهارم: در کادر باز شده، گزینه«مشاهده لیست مدارس» را انتخاب کنید و سپس مدرسه مورد نظر را تعیین نمایید.

5- مرحله پنجم: گروه‌های کلاسی شما که قبلا توسط مدیر ساخته شده‌اند، اکنون قابل دسترسی هستند. در کادر باز شده، با انتخاب گزینه «مشاده لیست گروهی کلاسی» همواره می‌توانید فهرست آنها را مشاهده کنید و به داخل کلاس‌ها مراجعه کنید همچنین شما مدیر(admin) همه گروه‌های کلاسی خود هستید.

6- مرحله ششم: پس از اتمام ثبت‌نام، از روز بعد دانش‌آموزان مدرسه خود را به عضویت در اپلیکیشن شاد دعوت کنید.

طریقه ثبت نام در سامانه شاد آموزش و پرورش

ثبت نام بیش از ۹۰درصد دانش آموزان و معلمان ابتدایی در شبکه «شاد»

وزیر آموزش و پرورش گفت که بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان و معلمان دوره ابتدایی در شبکه «شاد» ثبت‌ نام کرده‌اند.

محسن حاجی میرزایی در نشست با مدیران کل حوزه ستادی که با موضوع شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) برگزار شد، اظهار کرد: هر تغییری بر زندگی افراد جامعه تأثیر می‌گذارد و شیوع ویروس کرونا یکی از این نوع تغییرات بوده که زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: چنانکه دانشمندان می‌گویند پس از دوران کرونا تغییرات اساسی در سطح دنیا صورت می‌گیرد؛ لذا این آزمون بزرگی برای دولت‌هاست و مطمئناً بسیاری از تعادل‌های دنیای کنونی را بر هم زده و تعادل‌های جدیدی را ایجاد می‌کند.

حاجی میرزایی با اشاره به حذف و اضافه شدن شکل و شمایل برخی کسب و کارها به دلیل ویروس کرونا، تأکید کرد: بسیاری از شاخص‌های موجود در زندگی بشر پس از کرونا تغییر می‌کند و جنبه‌های مختلف زندگی تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

وی، آموختن مردم را یکی از حقوق مسلّم زندگی انسان عنوان کرد و ادامه داد: بیش از یک و نیم میلیارد نفر از دانش آموزان جهان از مدرسه محروم شدند؛ حال سوال این است که اگر این بیماری در برهه‌هایی دیگر از زمان ادامه یابد چه بایدکرد؟ لذا طبق مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا باید برنامه‌ها بر اساس فرض‌های وجود این بیماری ارائه شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: تعطیلی مدارس باعث شد تا بستری را در فضای مجازی برای آموزش دانش آموزان ایجاد کنیم تا شرایط مدرسه و کلاس درس را در فضای مجازی ادامه دهیم.

وی با تشریح تلاش‌های انجام‌شده برای ایجاد شبکه مستقل آموزشی دانش آموز، ادامه داد: اغلب کارکنان ستادی آموزش و پرورش بدون وقفه در تعطیلات نوروزی تلاش کردند تا شبکه شاد shaddl.medu.ir در نیمه شعبان راه‌اندازی شود.

عضو کابینه تدبیر و امید با ارائه آمارهایی از شبکه آموزشی دانش آموزی شاد در شرایط فعلی بیان کرد: تاکنون ۲۵۰ هزار کلاس در سامانه شاد تشکیل شده و بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار کاربر در این شبکه آموزشی ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه به اعتقاد بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات، راه اندازی این شبکه نقطه عطفی در تاریخ آموزش و پرورش است، یادآور شد: با وجود شبکه اجتماعی شاد shaddl.medu.ir، دیگر نگران تعطیلات ناخواسته در طول سال تحصیلی نیستیم؛ زیرا فرایند آموزش در این شبکه ادامه می‌یابد؛ همچنین امکان تحقق عدالت آموزشی از این طریق ممکن می‌شود.

وی افزود: شبکه شاد، بستر مناسبی است تا بسیاری از آموزش‌ها به آن پیوست شود؛ لذا این شبکه امکان به‌کارگیری ظرفیت‌های آموزشی را ایجاد می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شبکه شاد مختص وزارت آموزش و پرورش است، اضافه کرد: همه مدیران باید به میدان بیایند و در این طرح که یکی از افتخارات ملی است، مشارکت همه‌جانبه داشته باشند.

وی ادامه داد: طرح شبکه آموزشی دانش آموزان «شاد» می‌تواند بزرگ‌ترین طرح فناوری اطلاعات در خاورمیانه باشد.

حاجی میرزایی گفت: با وجود اینکه مدت زیادی از راه‌اندازی سامانه شبکه شاد نمی‌گذرد، بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان و معلمان دوره ابتدایی در این شبکه ثبت‌نام کرده‌اند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.