تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۳۷
کد خبر : 4089

ارجاع طرحی درباره قانون جامع ایثارگران به کمیسیون اجتماعی مجلس

ارجاع طرحی درباره قانون جامع ایثارگران به کمیسیون اجتماعی مجلس

به گزارش ریحان نیوز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 مهر) قوه مقننه و در جریان بررسی طرح دوفوریتی استفساریه بند (ج) ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه با 210 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 250 نماینده حاضر در صحن با ارجاع این طرح به

به گزارش ریحان نیوز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 27 مهر) قوه مقننه و در جریان بررسی طرح دوفوریتی استفساریه بند (ج) ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه با 210 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 250 نماینده حاضر در صحن با ارجاع این طرح به کمیسیون اجتماعی برای بررسی بیشتر موافقت کردند.

براساس این گزارش در این استفساریه آمده است؛ آیا منظور از شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس موضوع بند «ج» ماده (112) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 14/12/1395، شاغلانی هستند که در طول دوران دفاع مقدس (از 31/6/1359 تا 27/4/1367) در آن مناطق مشغول به کار بوده اند؟

پاسخ: بله

همچنین در جریان بررسی طرح مذکور علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در دفاع از این طرح گفت: در حال حاضر بازنشستگانی که از تاریخ 31 شهریور 59 تا 27 تیر 67 در مناطق جنگی مشغول فعالیت بوده اند، از مزایای قانون جامع ایثارگری برخوردار نیستند که با تصویب این استفساریه، ایشان می توانند از مزایا برخوردار شوند.

در ادامه بررسی طرح دوفوریتی استفساریه بند (ج) ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه، محمدحسن آصفری در تذکر شفاهی ضمن تقدیر و تشکر از دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به دلیل سفر به استان سیستان و بلوچستان و رسیدگی به مشکلات این منطقه که موجب پویایی مجلس می شود، گفت: از آنجایی که این طرح ابهام دارد، بهتر است برای بررسی و اصلاح به کمیسیون ارجاع شود، زیرا با تصویب این طرح وضعیت افرادی که در حال حاضر در مناطق جنگی مشغول به فعالیت هستند، مشخص نیست و این شائبه برای آنها ایجاد شده که با تصویب استفساریه مذکور، از مزایا محروم شوند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ، تذکر این نماینده را وارد دانست و گفت: بهتر است این استفساریه برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شود.

براساس این گزارش، بند (ج) ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه عبارت است از؛ سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال 1376 سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سال دوم اجرای قانون برنامه اقدام نمایند.

تبصره- دستگاههایی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند مکلفند از محل منابع مربوطه موارد موضوع بندهای (ث) و (ج) این ماده را به‌صورت مشابه تأمین نمایند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.