تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
کد خبر : 7783

بازگشایی مرحله سوم مدارس از امروز در مازندران

بازگشایی مرحله سوم مدارس از امروز در مازندران

مرحله سوم بازگشایی مدارس از امروز اول آذر در مازندران اجرا شد. به گزارش ریحان نیوز؛معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت:بر اساس مصوبه۹۱ ستاد ملی کرونا، دانش آموزان دوره ابتدایی و دانش آموزان متوسطه اول شامل پایه‌های هفتم، هشتم و نهم از امروز دوشنبه ۱آذر ۱۴۰۰ با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی راهی مدرسه

مرحله سوم بازگشایی مدارس از امروز اول آذر در مازندران اجرا شد.

به گزارش ریحان نیوز؛معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت:بر اساس مصوبه۹۱ ستاد ملی کرونا، دانش آموزان دوره ابتدایی و دانش آموزان متوسطه اول شامل پایه‌های هفتم، هشتم و نهم از امروز دوشنبه ۱آذر ۱۴۰۰ با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی راهی مدرسه شدند.

دهقان افزود: بر اساس شیوه نامه‌های بهداشتی اعلام شده از طرف وزارت بهداشت، شرایط برای حضور همه دانش آموزان در مدارس آماده شده و چنانچه فضای کلاس برای حضور در کلاس کافی باشد همه دانش آموزان در کلاس درس حاضر می شوند.

وی گفت: اگر تعداد دانش آموزان بیشتر از فضایی باشد که در شیوه نامه قید شده کلاس‌ها به صورت گروه بندی شده برگزار و در کنار آموزش‌های حضوری، آموزش‌های غیرحضوری و محتوای آموزش هم به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

به گفته معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران، فاصله دانش آموزان با یکدیگر در کلاس باید از هر طرف یک متر و نیم باشد و استفاده از ماسک هم الزامیست.

دهقان افزود: بیش از ۹۷درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تا کنون دز اول واکسن کرونا و بیش از ۷۲درصد دانش آموزان هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: بیش از ۹۹درصد معلمان و کادر آموزشی مدارس هم تاکنون واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

دهقان گفت: بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش، استفاده از لباس فرم برای دانش آموزان الزامی نیست، اما دانش آموزان باید با پوشش مناسب در مدرسه حاضر شوند.

به گفته وی همه رانندگان سرویس مدارس، ملزم به داشتن کارت واکسیناسیون کرونا هستند.

یاداور می شوم در مراحل اول و دوم طرح بازگشایی مدارس، دانش آموزان مدارس روستایی و زیر ۱۰۰ نفر و در مرحله بعدی مدارس متوسطه دوم بازگشایی شده بودند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.