تاریخ انتشار : شنبه 27 آذر 1400 - 11:29
کد خبر : 8764

رنگ کرونایی ۲۰ شهر مازندران آبی است/عدم اقبال از دوز ۳ واکسن

رنگ کرونایی ۲۰ شهر مازندران آبی است/عدم اقبال از دوز ۳ واکسن

ساری- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه وضعیت کرونایی ۲۰ شهر استان آبی است، گفت: دو شهرستان رامسر و تنکابن در وضعیت زرد هستند. به گزارش ریحان نیوز, قاسم اویس درباره وضعیت بستری بیماران کرونایی در استان اظهار داشت: از نظر بستری، مراجعه و فوتی بیماران کرونایی دارای وضعیت باثبات هستیم

ساری- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه وضعیت کرونایی ۲۰ شهر استان آبی است، گفت: دو شهرستان رامسر و تنکابن در وضعیت زرد هستند.

به گزارش ریحان نیوز, قاسم اویس درباره وضعیت بستری بیماران کرونایی در استان اظهار داشت: از نظر بستری، مراجعه و فوتی بیماران کرونایی دارای وضعیت باثبات هستیم و وضعیت فوتی بین صفر تا یک در نوسان است.

وی با بیان اینکه وضعیت رنگ بندی ۲۰ شهر استان آبی است ولی شهرهای تنکابن و رامسر دارای رنگ زرد هستند، به آئین شب یلدا در شرایط کرونایی اشاره کرد و از مردم خواست تا به موارد بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی توجه ویژه داشته باشند.

وی استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، تهویه مناسب و پرهیز از تجمع را برای مهار بیماری کرونا ضروری دانست و گفت: هنوز در حاشیه امنی قرار نگرفتیم و کمتر غفلت و برپایی گردهمایی ما را به وضعیت بد سوق می‌دهد.

اویس با تاکید براینکه دوز سوم واکسیناسیون می‌تواند اثر حمایتی برای پیشگیری از بیماری داشته باشد، گفت: به رغم آنکه واکسن به اندازه کافی وجود دارد اما در زمینه تزریق واکسن دوز سوم وضعیت خوبی نداریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار اینکه هر چند ورود بیماری امیکرون در کشور تأیید نشده است، افزود: باید با رعایت پروتکل‌ها روند شیوع بیماری را در استان کند کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.