تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸
کد خبر : 9140

106 کیلومتر از سواحل غرب مازندران آزادسازی شد

106 کیلومتر از سواحل غرب مازندران آزادسازی شد

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی نوشهر گفت: از ۱۳۷ کیلومتر نوار ساحلی غرب مازندران با مساعدت مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی و قضایی از سال ۹۵ تاکنون ۱۰۶ کیلومتر آن آزادسازی و در دسترس عموم قرار گرفت‌. به گزارش ریحان نیوز، بهروز بائی‌لاشکی در جمع خبرنگاران با اشاره به ارزش بالای اراضی ساحلی

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی نوشهر گفت: از ۱۳۷ کیلومتر نوار ساحلی غرب مازندران با مساعدت مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی و قضایی از سال ۹۵ تاکنون ۱۰۶ کیلومتر آن آزادسازی و در دسترس عموم قرار گرفت‌.

به گزارش ریحان نیوز، بهروز بائی‌لاشکی در جمع خبرنگاران با اشاره به ارزش بالای اراضی ساحلی به طول ۱۳۷ کیلومتر در غرب مازندران اظهار کرد: ۴ هزار نشانه‌ ارتفاعی باید برای مشخص شدن مرز نوار ساحلی نصب شود.

 

وی به اتمام کاداستر اراضی ساحلی در غرب مازندران اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد این اقدام برای جلوگیری از تجاوزات احتمالی در حریم ۶۰ متری دریا صورت گیرد.

بائی‌لاشکی افزود: با همکاری اداره کل ثبت و اسناد مازندران از ۱۳۷ کیلومتر نوار ساحلی با مساعدت مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی و قضایی از سال ۹۵ تاکنون  ۱۰۶ کیلومتر آن آزادسازی و در دسترس عموم قرار گرفت‌.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی نوشهر تصریح کرد: بقیه این اراضی مربوط به اشخاص حقوقی، نهادهای نظامی، انتظامی و افرادی که در این اراضی احداث بنا کردند را شامل می‌شود که پرونده‌های آنان در محاکم قضایی مطرح است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: برای ایجاد فرهنگ آزادسازی ساحلی، نخستین دستگاه دولتی مجتمع رفاهی سازمان برنامه و بودجه کشور در ساحل روستای علی آباد عسکرخان نوشهر بود که ۳۳ هزار مترمربع از این اراضی آزاد و قابل دسترس مردم شد.

طبق ماده ۱۱ قانون اراضی مستحدث ساحلی صریحا به منابع طبیعی تکلیف شده است که به محض مشاهده تصرف اراضی ساحلی می‌تواند نسبت به رفع تصرف آن اقدام کند.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی نوشهر اظهار کرد: اراضی ساحلی در سال‌های گذشته توسط مردم بیشتر به صورت سهوی مورد تصرف قرار گرفت که با سنگ‌های اورلب درسمت ساحل برای جلوگیری از پیشروی آب دریا، به مرور زمان این فضا مسدود شد.

این مسؤول اظهار کرد:‌ از ۸۲۰ هکتار حریم اراضی ۶۰ متری دریا در غرب برای بالغ بر ۳۰۰ هکتار آن سند تک برگ به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی سازمان جنگل‌ها اخذ شد که امیدواریم تا پایان سال برای مابقی این اراضی سند تک برگ گرفته شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.