تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
کد خبر : 9789

استقبال ضعیف قائم‌شهری‌ها از واکسیناسیون دوز سوم

استقبال ضعیف قائم‌شهری‌ها از واکسیناسیون دوز سوم
رئیس شبکه بهداشت و درمان قائم شهر گفت: استقبال ضعیف قائم‌شهری‌ها از واکسیناسیون دوز سوم نگران کننده است!

 

به گزارش ریحان نیوز، با وجود پیشگامی مردم‌ قائم شهر در عرصه‌های مختلف و استقبال خوب آنها در واکسیناسیون دوز اول و دوم، متاسفانه این شهرستان در دریافت دوز سوم واکسن کرونا ضعیف ظاهر شد تاجایی که رتبه آخر را بین شهرستانهای مازندران دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائم شهر ضمن ابراز نگرانی از وضیعت موجود گفت: تا کنون بیش از۵۱۰ هزار دوز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شد که ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال واکسن دوز نخست و ۶/ ۸۳ درصد واکسن دوز دوم و ۲۲/۷ درصد جمعیت بالای ۱۸سال واکسن دوز سوم دریافت کردند که متاسفانه کمترین آمار دریافت واکسن دوز سوم کرونا در استان مازندران است.

دکتر محمد گران افزود: تا کنون از مجموع واکسیناسیون انجام شده در شهرستان قائم شهر ۲۲۴ هزارو ۹۳۷ دوز در مرحله نخست، ۲۰۷ هزار و ۹۴۷ دوز در نوبت دوم و در مرحله سوم فقط ۷۶هزار دوزواکسن تزریق شده است.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان قائم شهر با قدردانی از واکسیناتور‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط با طرح واکسیناسیون علیه بیماری کرونا تصریح کرد: در شهرستان قائم شهر علاوه بر همکاری دانشگاه‌های آزاد اسلامی و فروردین در مراحل قبلی، یک مرکز تجمیعی در حسینیه عاشقان ثارالله قائم شهر، ۱۳ مرکز شهری و ۱۸ مرکز روستایی و دودرمانگاه فرهنگیان و جانبازان با آمادگی کامل مشغول واکسیناسیون مردم این شهرستان می‌باشند.

گران یادآور شد: تا کنون ۹۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال، ۹۱/۲ جمعیت ۵۰ تا ۶۰ سال، ۸۴/۵ درصد جمعیت ۴۰ تا ۵۰ سال، ۸۳ درصد جمعیت ۳۰ تا ۴۰ سال و ۸۴ درصد جمعیت ۲۰ تا ۳۰ سال این شهرستان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

وی تصریح کرد: در اجرای طرح واکسیناسون بیماری کرونا ۹۳/۷ درصد جمعیت دانش آموزی قائم شهر نوبت اول و ۸۳/۴ درصد دانش آموزان نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائم شهر با اشاره به خطر گسترش بیماری کرونا بدلیل فاصله زیاد بین تزریق دوز دوم و سوم از شهروندان قائم شهری خواست با مراجعه به مراکز واکسیناسیون این شهرستان نسبت به تزریق واکسن دوز سوم خود اقدام کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.