تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
کد خبر : 11313

برگزاری امتحانات، بصورت حضوری در مدارس مازندران

برگزاری امتحانات، بصورت حضوری در مدارس مازندران
معاون آموزش متوسطه استان: امتحانات پایان سال دانش آموزان در مازندران، بصورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ریحان نیوز، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، امتحانات پایان سال دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی از اول خرداد آغاز می‌شود.

دهقان افزود: امتحانات نهایی پایه دوازدهم با شرکت ۲۲ هزار و ۵ نفر از دانش آموزان مازندرانی از ۱ تا ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ بصورت کشوری برگزار می‌شود

وی تصریح کرد: امتحانات رشته ریاضی فیزیک از ۱ تا ۲۸ خرداد، رشته علوم تجربی ۱ تا ۲۵ خرداد، رشته ادبیات و علوم انسانی از ۱ تا ۲۸ خرداد و رشته علوم و معارف اسلامی از ۱ تا ۲۸ خرداد در حوزه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران افزود: دانش آموزان برای شرکت در امتحانات نهایی نیاز به دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی دارند که معمولا چند روز قبل از شروع امتحانات نهایی، به دانش آموزان تحویل داده می شود.

دهقان خاطر نشان کرد: امتحانات نهایی در تمام مناطق با توجه به مراقبت‌های بهداشتی، گندزدایی فضا و تجهیزات حوزه ها، تهویه هوای مناسب، پیش بینی و تدارک ماسک و مواد شوینده و ضد عفونی کننده و … و نظارت رئیس حوزه بر رعایت کامل آن‌ها برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: از دانش آموزان مبتلا یا مشکوک به بیماری کرونا و یا دارای بیماری زمینه‌ای در محلی مجزا (قرنطینه) که برای همین منظور در همان حوزه برگزاری امتحانات پیش بینی و تجهیز شده است، با حضور مراقبان، امتحان بعمل می‌آید.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: دانش آموزان پیش از ورود به محل برگزاری امتحانات، با استفاده از ابزار‌های الکترونیکی (راکت‌های موبایل یاب و…)، بازدید بدنی می‌شوند و در حین برگزاری امتحانات به نسبت هر بیست نفر دانش آموز، یک مراقب ثابت و علاوه بر آن چندین نفر، رابط و ناظر بر رفتار دانش آموزان نظارت می‌کنند.

امتحانات پایه نهم، استانی است
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: امتحانات پایه نهم با شرکت ۴۲ هزار و ۲۱۳ دانش آموز مازندرانی از اول تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ بصورت هماهنگ استانی برگزار می‌شود.

دهقان افزود: امتحانات پایه نهم بصورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس و حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: امتحانات پایه‌های هفتم و هشتم و همچنین دهم و یازدهم بصورت حضوری از اول خرداد در مدارس استان برگزار می‌شود و دانش اموزان طبق برنامه اعلامی مدارس، باید در امتحانات پایان سال شرکت کنند.

به گفته دهقان امتحانات مقطع ابتدایی هم از اول خردادماه بصورت عملکردی در مدارس برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از دانش آموزان و والدین آن‌ها خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مدیران مدارس را در برگزاری هرچه بهتر امتحانات یاری دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.