تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 - 16:13
کد خبر : 11362

مصطفی مدانلو

شهرستان جویبار فاقد سفره زیرزمینی می باشد

شهرستان جویبار فاقد سفره زیرزمینی می باشد
 مدیرعامل آبفای مازندران با بیان اینکه شهرستان جویبار فاقد سفره زیرزمینی است که به آن اتکا کنیم، خاطرنشان کرد: این شهرستان نیاز به مخازن آب دارد که با پیگیری های صورت گرفته مقرر شد در سه منطقه سه حلقه چاه زده و به این شهرستان تزریق شود.

به گزارش خبرنگار ریحان نیوز، عملیات اجرای طرح آبرسانی به شهر کوهی خیل جویبار که به نام تاسیسات آبرسانی حاج خیرالله بابایی نامگذاری شد, با هدف افزایش ظرفیت تامین و فشار آب شرب شامل احداث مخزن ۲ هزار متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و برخورداری ۴ هزار خانوار برگزار شد.

 مدیرعامل آبفای استان مازندران در این مراسم اظهار کرد: هیچکس فکر نمی کرد مازندران دارای تنش آبی باشد و در این استان دغدغه آب داشته باشیم.

بهزاد برارزاده با بیان اینکه مازندران ۱۲ درصد از آب های سطحی استفاده می کند گفت: سد آیت الله صالحی مازندرانی برای شهرهای گروه الف، سد میجران رامسر و سد شهید رجایی ساری توانسته است مشکلات  آبرسانی به برخی شهرها را از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه شهرهای دیگر از سفره های زیر زمینی استفاده می کنند، افزود: ۷۴۰ حلقه چاه و ۳۷۳ چشمه کار آبرسانی به شهرها را انجام می دهند و مسلماً با قطعی برق و بارندگی دغدغه قطعی آب افزایش پیدا می کند.

 مدیرعامل آبفای مازندران با بیان اینکه شهرستان جویبار فاقد سفره زیرزمینی است که به آن اتکا کنیم، خاطرنشان کرد: این شهرستان نیاز به مخازن آب دارد که با پیگیری های صورت گرفته مقرر شد در سه منطقه سه حلقه چاه زده و به این شهرستان تزریق شود.

وی افزود: به زودی با اعتبار صورت گرفته، آبرسانی به منطقه چپکرود جویبار صورت می‌گیرد و تا لاریم خدمات رسانی می شود.

 برارزاده درخصوص استفاده از ظرفیت مسکن مهر میارکلا جهت خدمات دهی به این شهرستان  با بیان اینکه مقرر شد یک حلقه چاه در آبکسر ساری زده شود و پنج کیلومتر نیز از محل محرومیت زدایی جهت انتقال آب تا مجتمع پهناب جویبار انتقال یابد که تا لاریم آبرسانی صورت می گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با افتتاح این پروژه ها محرومیت زدایی آب در شهرستان جویبار حذف می شود.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع آب یکی از جدی ترین مسئله دنیا و ایران است اظهار داشت: نمایندگان ظرفیت قابل توجهی برای استان هستند.

 کیوان مرادیان افزود: مسئولین و مدیران استانی باید ظرفیت های نمایندگان را جهت خدمت رسانی بهتر به مردم مدیریت کنند.

وی ادامه داد: یکی از علت هایی که در بحث آب دغدغه جدی داریم, پیگیری مسئولین استانی و دادن اطلاعات و گره های درست و به موقع و راهکارهایی است که به ما ارائه می دهند.

 نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم ما حق دارند آب آشامیدنی خوب و سالم و با کیفیت داشته باشند، گفت: برنامه ریزی و دقت خوب مجموعه آب و فاضلاب استان مازندران موجب گردیده به سرعت شاهد اتفاقات خوب و کاهش مشکلات آبی در این استان باشیم.

فرماندار شهرستان جویبار با بیان اینکه این پروژه یکی از آرزوهای دیرینه مردم کوهی خیل جویبار بوده و منطقه را تا حد زیادی پوشش می دهد, اظهار کرد: جویبار آب سفره زیرزمینی ندارد و  این شهرستان را دچار مشکلات فراوانی کرده است.

کمال رستمعلی خاطرنشان کرد: حق مردم جویبار نیست که آب بعد از عبور از دو شهرستان در گام سوم به جویبار برسد.

وی افزود: پروژه های خوبی که در دست اقدام قرار گرفته است نوید بخش آینده ای خوب برای جویبار است.

 فرماندار جویبار درخصوص افزایش شبکه های فرسوده آبرسانی در این شهرستان گفت: شرکت آب و فاضلاب استان و شهرستان همکاری خوبی در تعویض شبکه و ترمیم آن دارند و همیشه برای گره گشایی مشکلات شبکه های فرسوده این شهرستان پای کار هستند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.