تاریخ انتشار : یکشنبه 1 خرداد 1401 - 19:46
کد خبر : 11444

آغاز فصل امتحانات در مدارس مازندران

آغاز فصل امتحانات در مدارس مازندران
امتحانات پایان سال ۵۱۹ هزار دانش آموز مازندرانی، از امروز بصورت حضوری آغاز شد.

به گزارش ریحان نیوز، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، امتحانات پایان سال ۵۱۹ هزار دانش آموز مازندرانی مقاطع مختلف تحصیلی از امروز یکم خرداد ۱۴۰۱ آغاز شد.

دهقان افزود: امتحانات نهایی پایه دوازدهم با شرکت ۲۲ هزار و ۵ نفر از دانش آموزان مازندرانی از امروز ۱ خرداد تا ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ بصورت کشوری برگزار می‌شود

وی تصریح کرد: امتحانات پایه دوازدهم در رشته ریاضی فیزیک از ۱ تا ۲۸ خرداد، رشته علوم تجربی ۱ تا ۲۵ خرداد، رشته ادبیات و علوم انسانی از ۱ تا ۲۸ خرداد و رشته علوم و معارف اسلامی از ۱ تا ۲۸ خرداد در حوزه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران افزود: امتحانات نهایی در تمام مناطق با توجه به مراقبت‌های بهداشتی، گندزدایی فضا و تجهیزات حوزه ها، تهویه هوای مناسب، پیش بینی و تدارک ماسک و مواد شوینده و ضد عفونی کننده و … و نظارت رئیس حوزه بر رعایت کامل آن‌ها برگزار می‌شود.

دهقان تصریح کرد: از دانش آموزان مبتلا یا مشکوک به بیماری کرونا و یا دارای بیماری زمینه‌ای در محلی مجزا (قرنطینه) که برای همین منظور در همان حوزه برگزاری امتحانات پیش بینی و تجهیز شده است، با حضور مراقبان، امتحان بعمل می‌آید.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: دانش آموزان پیش از ورود به محل برگزاری امتحانات، با استفاده از ابزار‌های الکترونیکی (راکت‌های موبایل یاب و…)، بازدید بدنی می‌شوند و در حین برگزاری امتحانات به نسبت هر بیست نفر دانش آموز، یک مراقب ثابت و علاوه بر آن چندین نفر، رابط و ناظر بر رفتار دانش آموزان نظارت می‌کنند.

برگزاری امتحانات پایه نهم بصورت استانی
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: امتحانات پایه نهم با شرکت ۴۲ هزار و ۲۱۳ دانش آموز مازندرانی از اول تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ بصورت هماهنگ استانی برگزار می‌شود.

دهقان افزود: امتحانات پایه نهم بصورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس و حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: امتحانات پایه‌های هفتم و هشتم و همچنین دهم و یازدهم بصورت حضوری از اول خرداد در مدارس استان برگزار می‌شود و دانش اموزان طبق برنامه اعلامی مدارس، باید در امتحانات پایان سال شرکت کنند.

به گفته دهقان امتحانات مقطع ابتدایی هم از امروز یکم خردادماه در مدارس آغاز شده و تا ۱۱ خرداد ادامه خواهد داشت.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از دانش آموزان و والدین آن‌ها خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مدیران مدارس را در برگزاری هرچه بهتر امتحانات یاری دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.