تاریخ انتشار : دوشنبه 13 تیر 1401 - 18:27
کد خبر : 12491

به صدا در آمدن زنگ خطر برای جنگل خواران در مازندران

به صدا در آمدن زنگ خطر برای جنگل خواران در مازندران
استاندار مازندران: زنگ خطر مبارزه با جنگل خواری در استان به صدا درآمده است.

 

به گزارش ریحان نیوز، استاندار مازندران گفت: باید با استفاده از ابزار‌هایی که داریم، صدای زنگ خطر در مبارزه با جنگل خواری به گوش همه برسد تا هم مسولین و هم مردم در این خصوص احساس تکلیف کنند تا وجب به وجب جنگل را پاکسازی کنیم. ‎

سید محمود حسینی پور در جلسه قرارگاه صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی، مبارزه با جنگل خواری ضمن اشاره به اینکه راهبرد عملی در صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی می‌بایست اجرایی گردد، خاطرنشان کرد: تعرض به مجموعه منابع طبیعی و اراضی ملی طبق آمار‌هایی که نزدیک به واقعیت می‌باشد، همه ما را با یک ابر مسئله در این حوزه مواجه کرده است.

وی فلسفه وجودی قرارگاه صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی، مبارزه با جنگل خواری را فرمان رئیس جمهور اعلام کرد و گفت: بعد از سفر ریاست جمهور به منظور رسیدگی به گزارشی که فعالین محیط زیست در خصوص ساخت و ساز‌های داخل جنگل‌ها، شخص رئیس دولت خطاب به استان‌های شمالی فرمان تشکیل این قرارگاه را دادند که توسط دفتر رئیس جمهور ابلاغ شد.

استاندار مازندران ادامه داد: علت تشکیل این قرارگاه در استان اجرای دستور ریاست جمهور است که باید به عنوان یک فرصت مغتنم با توجه به سیاست‌های اعلام شده مورد توجه قرار گیرد

حسینی پور دستور رئیس جمهور را دستوری واضح و روشن دانست و گفت: در مقوله مبارزه با جنگل خواری دستور رییس جمهور در حال حاضر معطوف به داخل جنگل‌ها می‌باشد و مطمئنا با اقداماتی که در این خصوص انجام می‌شود، قطار مبارزه با جنگل خواری به حرکت در می‌آید و به نقاط دیگر نیز می‌رسد لذا تمام وقت تلاش مان را باید برای اجرای این دستور معطوف کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه موضوع محیط زیست و منابع طبیعی برای شخص اول مملکت یعنی مقام معظم رهبری مهم است، تاکید کرد: مبارزه با جنگل خواری و ساخت و ساز غیر مجاز در دل جنگل مسئله اول ما است و ضرورت دارد سایر مسئولین نیز نسبت به این مقوله حساسیت قائل شوند.

وی با اعلام اینکه زنگ خطر در مبارزه با جنگل خواری در استان به صدا درآمده است گفت: باید با استفاده از ابزار‌هایی که داریم، صدای زنگ خطر در مبارزه با جنگل خواری به گوش همه برسد تا هم مسولین و هم مردم در این خصوص احساس تکلیف کنند تا وجب به وجب جنگل را پاکسازی کنیم.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: بر حسب شناسایی‌هایی صورت گرفته و قوانین موجود همچون ماده ۵۵ از ساخت و ساز‌هایی که در حال انجام است نیز باید جلوگیری شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه در تخریب کردن حاکمیتی همه دستگاه‌ها می‌بایست پای کار باشند، اظهار کرد: از ظرفیت دهیاران بعنوان ماموران جهاد کشاورزی در توقف ساخت و ساز غیر مجاز در جنگل‌ها می‌بایست استفاده گردد.

وی ادامه داد: هر دهیار و یا مسئول دیگری که همکاری نکرد و در ارائه گزارشات واقعی ممانعت کرد مطمئنا برخوردی قاطعانه انجام می‌گردد.

حسینی پور با بیان اینکه در اجرای این مهم دقت شود تا به روستائیان و ساکنین بومی و قشر ضعیف جامعه ظلمی صورت نگیرد، گفت: باید اول از همه به سراغ افراد که ویلای چند میلیاردی در دل جنگل احداث کردند رفت و پس از شناسایی‌هایی انجام شده، با استفاده از ظرفیت این کارگروه، مصادیقی را برای اجرای حکم اماده داشته باشیم تا براین اساس بتوانیم اقدام عملیاتی کنیم.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: طرحی مبتنی بر علم و قانون برای شناسایی ساخت و ساز‌های غیر مجاز در اراضی جنگلی آماده شده است که ماحصل ۳۰ سال تلاش و کار اجرایی در دستگاه‌های اجرایی می‌باشد و این طرح به سرعت باید به مرحله عملیاتی برسد.

وی با اشاره به اینکه سیاست گذاری برای اجرایی شدن ماده ۱۰۰ و ۹۹ توسط این قرارگاه باید در دستور کار قرار گیرد تاکید کرد: هر دستگاهی که در اجرای این طرح تعلل کند، قاطع برخورد می‌کنیم.

استاندار مازندران تاکید کرد: مدیران در ادارات خود برای اجرای این امر مهم از افراد پاکدست استفاده کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.