تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۸
کد خبر : 24635

سکینه مریخ

کارت قرمز شرکت توزیع برق غرب مازندران به ۶٩ اداره بدمصرف

کارت قرمز شرکت توزیع برق غرب مازندران به ۶٩ اداره بدمصرف
تمامی دستگاه‌های اداری موظف‌اند ضمن رعایت ساعت ابلاغ شده، یک ساعت پیش از خاتمه، تجهیزات سرمایشی مورد استفاده خود را خاموش کنند و در ساعت اداری لوازم سرمایشی را در دمای آسایش ٢۵ درجه سانتی گراد تنظیم نمایند.

به گزارش ریحان نیوز و به نقل از روابط عمومی، همزمان با نخستین روز آخرین هفته خردادماه و افزایش پیک مصرف، برق ۶٩ اداره و دستگاه عمومی و بانک پرمصرف و بدمصرف غرب مازندران توسط مرکز پایش شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران، به منظور مدیریت بار و برابر دستورالعمل ابلاغی هیئت محترم وزیران قطع شد.

مهندس بابایی به مصوبه هیئت محترم وزیران مبنی بر کاهش ٣٠ درصدی مصرف برق ادارات و دستگاه های اجرایی در ساعت اداری و کاهش ۶٠ درصدی آن در ساعات غیر اداری اشاره کرد و گفت: با توجه به نصب کنتورهای هوشمند میزان مصرف ادارات و دستگاه های اجرایی به صورت لحظه ای و از راه دور رصد و پایش می گردد و در صورت عدم رعایت مصوبات ابلاغی بدون اغماض با ادارات غیرهمکار، برخورد خواهد شد و این شرکت در هفته گذشته بیش از ١١٠ اداره و دستگاه عمومی و بانک بدمصرف قطع گردیدند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های اداری موظف‌اند ضمن رعایت ساعت ابلاغ شده، یک ساعت پیش از خاتمه، تجهیزات سرمایشی مورد استفاده خود را خاموش کنند و در ساعت اداری لوازم سرمایشی را در دمای آسایش ٢۵ درجه سانتی گراد تنظیم نمایند.

این مقام مسئول افزود: در کنتورهای هوشمند ادارات و دستگاه ها محدودکننده ها لحاظ خواهد گردید به طوری که برق ادارات پرمصرف روزانه در مرحله نخست به مدت ۱۰ دقیقه قطع می‌شود، در صورت عدم رعایت الگوی مصرف برای بار دوم قطع برق آنها ۱۰ دقیقه دیگر ادامه می‌یابد و در صورت تکرار میزان قطع برق آنها به یک ساعت افزایش پیدا خواهد کرد.

مديرعامل شركت توزیع برق غرب مازندران از تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی درخواست نمودند که طبق مصوبه هیئت محترم وزیران نسبت مصرف بهینه برق در ساعات اداری و غیر اداری اقدام نمایند و در غیر اینصورت اسامی ادارات و دستگاه های بدمصرف به استانداری و شهروندان معرفی می گردد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.