تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۷
کد خبر : 25296

یوسف یوسفی

کمک ۹۱ میلیارد ریالی خیران آملی به نیازمندان

کمک ۹۱ میلیارد ریالی خیران آملی به نیازمندان
خیران نیک اندیش آملی در بیستمین سال تاسیس مجمع خیرین این شهرستان آمل بیش از ۹۱ میلیارد ریال تعهد و کمک کردند.

به گزارش ریحان نیوز، مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل در این آیین گفت: بخش زیادی از کمک‌های مالی اختصاص داده شده از سوی خیران به مجمع خیران آمل به مقدار بیش از ۸۰ درصد صرف هزینه‌های دارو، درمان و تجهیزات پزشکی و نیز نیاز‌های دیگر افراد کم توان مالی جامعه می‌شود.

مسعود نیکپور افزود: در حال حاضر و با توجه به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور، درخواست بیش از ۸۰ درصد مراجعه کننده‌ها به مجمع، در حوزه دارو، درمان و تجهیزات پزشکی است که متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها به علت نداشتن توان مالی برای انجام عمل‌های با هزینه‌های زیاد، و درسایه کم لطفی‌های حوزه درمان، حتی هزینه درمان در بیمارستان‌های دولتی را ندارند و عزیزان خود را از دست می‌دهند.

مدیر عامل مجمع خیرین شهرستان آمل ادامه داد: نهاد‌های دولتی طبق قانون و درحوزه درمان باید به همه خدمات دهند، اما با توجه به کمبود‌های تجهیزاتی که برخی از بیمارستان‌های شهرستان آمل با آن مواجه هستند، در سال‌های اخیر در تجهیز سنگ شکن، سی تی اسکن بیمارستان ۱۷ شهریور، بخش‌های قلب و بخش‌های دیگر بیمارستان امام خمینی از فعالیت‌های چند سال اخیر مجمع خیرین آمل با همراهی خیرین بوده است.

نیکپور ادامه داد: بیماری کلیوی یکی از مهم‌ترین وشیوع‌ترین بیماری درسطح شمال کشور اعلام شده وهمین موضوع با توجه به کمبود‌هایی که شهرستان آمل داشت، مجمع خیرین پای کارآمد و با خرید دستگاه سنگ شکن در بیمارستان ۱۷ شهریور، توانسته دغدغه‌های بیماران نیازمند این بخش وحتی شهرستان را کاهش وبرابرآمار‌ها تاکنون حدود ۱۸ هزار نفر از خدمات دستگاه سنگ شکن استفاده کرده اند.

مجمع خیرین، مرکزشیمی درمانی آمل را با امکانات کامل ساخته، اما پزشک نداریم!
نیکپور در بخش دیگری با بیان اینکه یکی از مهمترین خدمات این مجمع درسال‌های اخیر ساخت نخستین شیمی درمانی آمل در بیمارستان امام علی با همراهی خوب خیرین شهرستان بوده است، گفت: این مرکز با زیربنای با ۱۲۰۰ متر بنا به همراه توسعه بخش اورژانس بیمارستان امام علی ساخته شده، اما پس ازچند سال ازافتتاح آن با حضور وزیربهداشت، متاسفانه پزشک متخصص شیمی درمانی ازسوی دانشگاه علوم پزشکی تاکنون داده نشده وبیماران ما همچنان بامشکل مواجهه هستند.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل، توجه جدی وحفظ کرامت انسانی برای اعضای مجمع بسیار مهم است و به نوعی خط قرمز ما درمجمع است، گفت: خیریه‌ها در تمام جهان وجود دارد تا کمک نماید ولی نمی‌شود جامعه را رها کنیم و بگوییم نداریم که یک بیمارستان ما برای بیماران تصادفی، نخ بخیه نداشت که هزینه‌ها را واریز نمودیم.

مجمع خیرین آمل، الگو در سطح شهر‌های مختلف کشور
نیکپور با بیان اینکه مجمع خیرین شهرستان آمل به عنوان نخستین مجمع خیرین در سطح مازندران بوده که تاسیس شده است، گفت: درسال‌های اخیر نیز، بسیاری از شهر‌ها به تبعیت از مجمع خیرین آمل راه اندازی کردند وحتی ما هم حاضر هستیم به آنها کمک کنیم، کما اینکه مجمع خیرین آمل، در حوزه مسئولیت اجتماعی و اهداف عالی خود، در بسیاری از مشکلات حوزه‌های اجتماعی در سطح کشور ورود حمایتی داشته است.

در این آیین همچنین، از خانواده‌های مرحوم حاج رمضان پرکاووسی، حاج قدرت اله عابدی، حاج علی میکاییل، حاج محمد پرکاووسی و همچنین آقای اسماعیل آملی قدردانی شد.admin%2F&reauth=1

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.