تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
کد خبر : 2314

«زالودرمانی» براي سرد مزاج‌ها و «حجامت» براي افراد گرم مزاج مفيد است ..

«زالودرمانی» براي سرد مزاج‌ها و «حجامت» براي افراد گرم مزاج مفيد است ..

يک پزشک طب سنتي گفت: حجامت نه تنها يک نوع درمان است بلکه خاصيت پيشگيري از بيماري نيز دارد. دکتر مجيد حميدي عنوان کرد: متقاضيان با دو نوع هدف پيشگيري و درمان به مراکز حجامت مراجعه مي کنند چرا که حجامت باعث پيشگيري از برخي بيماري‌ها مي شود و در درمان سردرد، کمردرد، تنظيم فشار

يک پزشک طب سنتي گفت: حجامت نه تنها يک نوع درمان است بلکه خاصيت پيشگيري از بيماري نيز دارد.

دکتر مجيد حميدي عنوان کرد: متقاضيان با دو نوع هدف پيشگيري و درمان به مراکز حجامت مراجعه مي کنند چرا که حجامت باعث پيشگيري از برخي بيماري‌ها مي شود و در درمان سردرد، کمردرد، تنظيم فشار و مقدار خون موثر است.

وي ادامه داد: افرادي که بيشتر از ديگران عمل حجامت را انجام مي دهند غده تيموس آنها فعالتر بوده و نسبت به افراد ديگر کمتر به بيماري‌هاي واگيردار به ويژه سرماخوردگي مبتلا مي شوند.

وي تصريح کرد: غده تيموس هرچه فعالتر باشد ايمني بدن افزايش مي يابد بنابراين حجامت سلولهاي ايمني بدن را تحريک مي کند و موجب مي شود اين غده دوره طولانيتري فعال باشد.

وي به تفاوت‌هاي اهداي خون و حجامت پرداخت و گفت: عمل حجامت از انتهايي ترين بخش بدن که پوست هست انجام مي شود و در اين عمل از رگ خونگيري نمي شود اما در اهداي خون از رگ‌هاي اصلي خونگيري مي شود همچنين در اهداي خون 450 سي سي خون گرفته مي شود در حاليکه در حجامت تنها 70 سي سي خون گرفته مي شود.

حميدي با بيان اينكه خوني که در زير پوست جريان دارد داراي مواد زايد و سموم بيشتري است در حاليکه در اهداي خون از خون مفيد استفاده مي شود، عنوان کرد: تضادي بين اهداي خون و حجامت وجود ندارد چرا که اهدا خون يک عمل انسان دوستانه بوده و حجامت براي درمان است.

اين پزشک طب سنتي همچنين گفت: براي اهداي خون بايد خون سالم داشته باشيم بنابراين توصيه مي شود افراد ابتدا عمل حجامت انجام دهند و بعد از داشتن خون سالم، خون خود را اهدا کنند.

دکتر حميدي به تفاوت حجامت و زالو درماني نيز پرداخت و گفت: اين دو از روش‌هاي طب سنتي است و بسته به مزاج افراد متفاوت بوده به گونه اي که زالو درماني در افراد سرد مزاج و حجامت در افراد گرم مزاج مفيد است همچنين با توجه به مزاج فرد راه درمان آن مشخص مي شود.

وي بيان کرد: زالودرماني براي افرادي که گرفتگي رگ و عروق خوني درگير دارند انجام مي شود چرا که در بزاق زالو آنزيمهايي وجود دارد که لخته هاي خوني را از بين مي برد.

وي با تاکيد بر اينکه ديابت يک بيماري سرد است اظهار کرد: بيماري ديابت موجب گرفتگي عروق خوني و ايجاد زخم‌هاي متعدد و غير قابل درمان مي شود که زالو درماني در اين مورد موثر است.

دکتر حميدي اذعان کرد: در عمل حجامت براي بهبود سريع محل تيغها و خراشها از عسل استفاده مي کنيم چرا که عسل با خاصيت درماني خود باعث تسريع در بهبود زخمها مي شود.

وي با اشاره به تبليغات منفي درباره حجامت بيان کرد: خوشبختانه اين تبليغات کمتر شده اگر کسي درباره حجامت بد مي گويد ناشي از عدم اطلاع فرد است .

وي عنوان کرد: با توجه به تبليغات رسانه و ميزان رضايت افرادي که عمل حجامت را انجام داده اند باعث افزايش گرايش مردم به اين طب سنتي مي شود.

وي اضافه کرد: انجام حجامت در هر دوره زماني مشخص بستگي به پزشک فرد دارد به گونه اي که اگر حجامت با هدف درمان صورت گيرد هر ماه يک بار انجام مي شود و اگر براي پيشگيري انجام شود هر سه ماه يک بار و يا در هر فصل يک بار کفايت مي کند.

وي عنوان کرد : قشرهاي تحصيل کرده گرايش بيشتري به عمل حجامت دارند و همچيني افرادي که از طريق طب نوين درمانده شده اند گرايش به طب سنتي دارند.

دکتر حميدي گفت: انجام حجامت در بين مردان و زنان هيچ گونه محدوديتي ندارد و حتي دوره هاي زماني انجام اين عمل هيچ گونه تفاوتي بين جنسيت وجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.