تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
کد خبر : 4629

۱۰ نکته از سخنان امام خامنه‌ای/ از واکنش به انتخابات آمریکا تا ماجرای جنگ قره‌باغ

۱۰ نکته از سخنان امام خامنه‌ای/ از واکنش به انتخابات آمریکا تا ماجرای جنگ قره‌باغ

حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی امروز خود که به‌مناسبت ولادت با سعادت پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) و مصادف با یوم‌الله 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 بود، به موضوعاتی از جمله تبیین ابعاد شخصیت بی‌نظیر پیامبر اکرم(ص) و محکومیت فرانسه

حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی امروز خود که به‌مناسبت ولادت با سعادت پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) و مصادف با یوم‌الله 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 بود، به موضوعاتی از جمله تبیین ابعاد شخصیت بی‌نظیر پیامبر اکرم(ص) و محکومیت فرانسه و ریشه‌های اهانت به ایشان، اهمیت وحدت مسلمین، نابودی قطعی رژیم صهیونیستی، عقلانی بودن تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، عدم تغییر سیاست ایران با تغییر در حاکمیت آمریکا، تأکید بر لزوم قوی شدن، بی‌دلیل بودن گرانی‌های اخیر و مناقشه قره‌باغ اشاره کردند.

** محکومیت اقدام فرانسه در اهانت به پیامبر اکرم(ص)

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر اینکه رنج مردم برای پیامبر گرامی اسلام(ص) سخت و گران است، بیان کردند: امروز که جامعه بشری بیش از همیشه، دچار رنج است، روح مطهر رسول اعظم، از این درد و رنج بشر، آزرده است و مانند پدری مهربان، به دنبال هدایت و خوشبختی جوامع بشری است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دشمنی و معارضه همه‌جانبه استکبار و صهیونیزم با اسلام بیان کردند: آخرین نمونه این دشمنی خبیثانه، دشنام به چهره نورانی پیامبر اعظم به زبان کاریکاتور، و حمایت رییس‌جمهور فرانسه از این اقدام زشت بود که بار دیگر نشان داد پشت سر این‌گونه مسائل دست‌های پنهانی وجود دارد.

ایشان افزودند: می‌گویند یک آدم کشته شده است، خوب برای او ابراز تأسف و محبت کنید؛ چرا صریحاً از آن کاریکاتور خبیثانه حمایت می‌کنید؟ حمایت تلخ و زشت دولت فرانسه و برخی کشورهای دیگر نشان می‌دهد پشت این کارهای موهن، مانند برهه‌های قبل یک تشکیلات و برنامه‌ریزی وجود دارد.

** دفاع از اهانت به پیامبر(ص) و دفاع از منافقین و صدام دو روی یک سکه است

رهبر معظم انقلاب دفاع رئیس جمهور و دولت فرانسه از وحشی‌گری فرهنگی و عمل جنایتکارانه آن کاریکاتوریست، و دفاع آن کشور از منافقین و صدام را دو روی یک سکه دانستند و بیان کردند: ماجرای اخیر که در سال‌های قبل نیز در قالب اهانت به قرآن و پیامبر عزیزاسلام در آمریکا و کشورهای اروپایی تکرار شد، نشان‌دهنده ذات ظلمانی و وحشی‌ تمدن غرب است.

ایشان تأکید کردند: البته همچنانکه رجاله‌های مکه و طائف در صدر اسلام نتوانستند نام مقدس پیامبر را پنهان کنند، امروز نیز این تلاشهای شوم راه به جایی نمی‌برد و نمی‌تواند بر شرافت، جلالت و عظمت خاتم‌المرسلین هیچ خدشه‌ای وارد کند.

** عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی اقدام خبیثانه بود

رهبر انقلاب با اشاره به هفته وحدت و ابتکار امام خمینی(ص) در اعلام هفته وحدت، خاطر نشان کردند: آن زمان که امام راحل عظیم‌الشأن ایام میلاد پیامبر خاتم را هفته وحدت اعلام کرد، خیلی‌ها عمق و اهمیت این اقدام را درک نکردند اما امروز روشن شده که وحدت جهان اسلام چقدر گران‌قیمت است و اگر محقق شده بود، می‌توانست مانع وقوع بسیاری از اختلافات و جنگ‌های خونین در منطقه شود.

ایشان در همین زمینه، اقدام خبیثانه برخی کشورها را در عادی‌سازی رابطه با رژیم غاصب صهیونیستی به‌شدت مورد انتقاد قرار دادند و افزودند: این افراد فاسد از کار ذلیلانه خود ابراز خرسندی و به آن افتخار هم می‌کنند اما بدانند که کوچک‌تر از آن هستند که به مسئله فلسطین پایان دهند و بدون تردید رژیم غاصب، قاتل و جنایتکار از بین می‌رود و فلسطین از آن فلسطینیان می‌شود.

** آمریکایی‌ها و سعودی‌ها؛ مجرم اصلی خنثی کردن وحدت

آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه «راه‌اندازی مراکز تولید اندیشه‌های ضدتقریبی»، «ایجاد گروه‌های تکفیری مثل داعش» و «به جان هم انداختن افراد غافل» را از جمله برنامه‌های عملیاتی دشمن برای خنثی کردن وحدت دانستند و افزودند: البته گناه برخی از دولت‌های منطقه و رؤسای آنها که از گروه‌های تروریستی پشتیبانی مالی و تسلیحاتی کردند، از افرادی که با تعصب و جهالت به این گروه‌ها پیوستند بیشتر است و در این قضیه جرم اصلی را آمریکایی‌ها و سعودی‌ها مرتکب شدند.

رهبر معظم انقلاب جرم دیگر آمریکایی‌ها را لشکرکشی به کشورهای مسلمان مانند افغانستان و سوریه خواندند و گفتند: در عراق جوانان با غیرت اجازه نفوذ به آمریکایی‌ها نخواهند داد چرا که نتیجه حضور آمریکا در هر نقطه از جهان چیزی جز ایجاد ناامنی، تخریب، جنگ داخلی و مشغول‌سازی دولتها نبوده است.

** حرکت انقلابی تسخیر لانه جاسوسی کاملا عقلانی بود

ایشان با اشاره به یوم‌الله 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی، رژیم استکباری آمریکا را جامع صفات زشت مانند جنگ‌افروزی، تروریست و تروریست‌پروری، مداخله‌گری، فساد و انحصارطلبی دانستند و گفتند: اقدام دانشجویان در مقابله با چنین پدیده‌ای، عین عقلانیت بود و تسلیم‌شدن و زیر بار زور رفتن ضد عقلانیت است.

رهبر انقلاب اسلامی هم‌چنین حرکت انقلابی دانشجویان در 13 آبان را حرکتی دفاعی و کاملاً عقلانی خواندند و گفتند: ما شروع‌کننده اقدام در مقابل آمریکایی‌ها نبودیم بلکه بعد از پیروزی انقلاب، آنها بودند که با صدور قطعنامه در کنگره، راه‌اندازی گروههای تروریستی، طراحی و حمایت از کودتا و تمهیدات گسترده جاسوسی در سفارت خود، دشمنی با ملت ایران را شروع کردند.

** سیاست ما با رفت‌وآمد افراد در آمریکا تغییر نمی‌کند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا، حساب‌شده و مشخص است و با رفت‌وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی‌کند، خاطر نشان کردند: ممکن است با آمدن یا نیامدن یک فرد اتفاقاتی بیفتد اما به ما هیچ ارتباطی ندارد و در سیاست جمهوری اسلامی هیچ تاثیری نخواهد داشت.

ایشان اوضاع رژیم آمریکا را تماشایی خواندند و با بیان اینکه رییس‌جمهوری که اکنون بر سر کار است و قرار است انتخابات را برگزار کند می‌گوید این، متقلبانه‌ترین انتخابات آمریکا است و رقیب او هم می‌گوید، ترامپ قصد تقلب وسیع دارد، این وضع را نمونه‌ای از چهره کریه لیبرال دموکراسی دانستند و گفتند: جدای از اینکه چه کسی در آمریکا بر سر کار بیاید، اوضاع کنونی نشانگر انحطاط شدید مدنی، سیاسی و اخلاقی در آمریکا است و این، موضوعی است که صاحبان فکر و اندیشه در آمریکا به آن اذعان می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی سرانجام چنین نظام سیاسی را اضمحلال و انهدام خواندند و تأکید کردند: البته اگر برخی بر سر کار بیایند این انهدام زودتر انجام خواهد شد و اگر برخی دیگر به قدرت برسند ممکن است قدری به تاخیر بیفتد اما سرنوشت محتوم، نابودی است.

** مردم واقعا استقامت کرده ولی مسئولین باید تحریک بیشتر داشته باشند

آیت‌الله خامنه‌ای علت اصلی دشمنی آمریکا با نظام اسلامی ایران را زیر بار سیاست‌های ظالمانه نرفتن و به رسمیت نشناختن سلطه آنها دانستند و تأکید کردند: این دشمنی ادامه خواهد داشت و تنها راه برطرف کردن آن، این است که طرف مقابل از این تصور که بتواند به ملت و دولت ایران ضربه اساسی وارد کند، مأیوس شود.

ایشان، مأیوس شدن دشمن را منوط به قوی‌شدن و تقویت ابزارهای قدرت واقعی دانستند و گفتند: البته ملت ایران واقعاً و انصافاً در برابر فشارها و مشکلات خوب ایستادگی کردند اما برای قوی شدن، مسئولان باید در سه بخشِ اقتصاد، امنیت و فرهنگ، تحرک بیشتر و جدی‌تری داشته باشند.

** تأکید مجدد و چندباره بر اینکه علاج مشکلات کشور در داخل است

رهبر معظم انقلاب درباره علاج مشکلات اقتصادی کشور خاطر نشان کردند:‌در زمینه اقتصاد به هیچ‌وجه نباید نگاه به بیرون باشد البته این به معنای ارتباط نداشتن با خارج نیست بلکه ارتباط باید باشد ولی به‌دنبال علاج مشکلات در داخل باشیم و یکی از راه‌حل‌های اصلی هم افزایش تولید است.

** گرانی‌های اخیر بی‌مبنا، بی‌دلیل و قابل حل است

آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات کنونی اقتصادی ارتباطی به تحریم ندارند و ناشی از ناهماهنگی‌ها هستند، گفتند: بسیاری از گرانی‌های اخیر توجیه ندارد و باید با هماهنگی بین دستگاه‌های مربوطه هرچه زودتر علاج شوند.

ایشان، گرانی گوشت، مرغ، گوجه تا پوشک بچه را برغم موجود بودن جنس و کالا، گرانی‌های بی‌مبنا و بی‌دلیل خواندند و افزودند: همه این گرانی‌ها و مشکلات، با هماهنگی دستگاه‌ها قابل حل هستند و باید مشکلات از جلوی پای مردم برداشته شود.

** اگر تروریست‌ها به مرز ایران نزدیک شوند، برخورد قاطع خواهد شد

رهبر معظم انقلاب در پایان به جنگ اخیر میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این موضوع حادثه‌ای تلخ و تهدیدکننده امنیت منطقه است، گفتند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین‌های جمهوری آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد.

آیت‌الله خامنه‌ای لزوم حفظ امنیت ارامنه در این سرزمین‌ها و رعایت مرزهای بین‌المللی از جانب دو طرف را نیز مورد تأکید قرار دادند و افزودند: تروریست‌هایی که براساس گزارش‌های قابل اطمینان وارد منطقه شده‌اند، نباید به هیچ‌وجه نزدیک مرز ایران شوند و اگر آنها نزدیک مرز شوند، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.