تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
کد خبر : 9298

استاندار مازندران: زمین رقیب بانکداری شد/ضرورت تحول در سیستم بانکی مازندران

استاندار مازندران: زمین رقیب بانکداری شد/ضرورت تحول در سیستم بانکی مازندران

ساری- استاندار مازندران از بانک ها به عنوان ستون اصلی اقتصاد یاد کرد وگفت: متاسفانه زمین و فروش اراضی به رقیب اصلی بانک ها در استان تبدیل شده است. به گزارش ریحان نیوز، سید محمود حسینی پور در شورای هماهنگی بانک‌های استان با اظهار اینکه نتوانستیم از جنگل در اقتصاد بهره گیری کنیم، گفت: نه

ساری- استاندار مازندران از بانک ها به عنوان ستون اصلی اقتصاد یاد کرد وگفت: متاسفانه زمین و فروش اراضی به رقیب اصلی بانک ها در استان تبدیل شده است.

به گزارش ریحان نیوز، سید محمود حسینی پور در شورای هماهنگی بانک‌های استان با اظهار اینکه نتوانستیم از جنگل در اقتصاد بهره گیری کنیم، گفت: نه تنها نتوانستیم از جنگل بهره گیری کنیم بلکه جنگل‌ها نیز رو به نابودی است.

وی خواستار روشن شدن سهم بانک‌ها در اقتصاد استان شد و گفت: امروز در دنیا بزرگترین پروژه‌ها با پشتیبانی بانک‌ها انجام می‌شود اما به دلیل انحرافات بزرگی که در برخی بانک‌ها رخ داده، همه سیستم بانکی را زیر سوال بردیم.

وی با بیان اینکه ستون اصلی اقتصاد کشور هستند و نباید آن را تضعیف کرد، گفت: باید علت ناکامی بانک‌های استان بررسی شود و اکنون زمین رقیب بانک‌های استان شده است.

حسینی پور تصریح کرد: ناخودآگاه هجمه عظیمی به سمت زمین و اراضی صورت می‌گیرد و دست بانک‌ها از اقتصاد کوتاه می‌شود و درحالی که بانک‌های می‌توانند نقش اصلی در توسعه استان داشته باشند.

استاندار مازندران با اشاره به وضعیت اسفناک اعتیاد و طلاق در استان اظهار داشت: باید سیستم فکری جوانان را تغییر دهیم زیرا در استان همه تمایل دارند کارمند شوند.

وی با اظهار اینکه در گردشگری سهم دریا باید مدنظر قرار گیرد، گفت: جنگل مازندران بهترین جنگل شناخته شده در دنیا است ولی نتوانستیم از اقتصاد جنگل و دریا استفاده کنیم.

حسینی پور گفت: چهار پایانه مهم گمرکی در استان داریم و نتوانستیم از آن بهره گیری کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه در شرایط کنونی می‌توان ارتباط درستی در حوزه بانکی با کشورهای همسایه برقرار کرد، گفت: اجرای این طرح مستلزم انسجام مدیریتی است و نیازمند طرح تحول در فضای بانکی استان هستیم.

وی ادامه داد: هر بانکی که در استان مازندران نمایندگی دارد باید در درجه اول وابسته استان باشد بنابراین جذب سرمایه در بانک‌های استان در اولویت کارها قرار گیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.