تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 - 16:19
کد خبر : 11366

تکمیل و بهره‌برداری از طرح رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان امسال

تکمیل و بهره‌برداری از طرح رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان امسال
مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در بهشهر تاکید کرد: برنامه‌ریزی شده تا پروژه قدیمی رو-رو ریلی در بندر امیراباد تا پایان سال، به بهره‌برداری برسد.

 

به گزارش ریحان نیوز، علی‌اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دیروز در نشست اعضای کمیسیون عمران مجلس در بندر امیرآباد، با اعلام برنامه‌های کلان این سازمان در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیراباد، گفت: برنامه‌ریزی شده تا با عملیاتی‌سازی همکار‌های بندری و دریایی منطقه‌ای و بین‌المللی، ترافیک بندری را در بنادر شمال کشور، به‌ویژه در بندر ترانزیتی و صادراتی امیراباد، افزایش بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت ۱۴ میلیون تنی بندر امیرآباد و سهم قابل توجهی تخلیه‌وبارگیری در این بنادر از تجارت دریایی شمال کشور، افزود: با افزایش جذب سرمایه‌گدازی بخش‌خصوصی و بهره‌برداری از ۲۶ طرح مهم تولیدی و در دست‌تکمیل بودن ۱۴ طرح مهم عمرانی دیگر، در آینده نزدیک شاهد رونق اقتصادی و اشتغال در این بندر خواهیم بود.

صفایی با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان بنادر برای ایجاد زیرساخت‌های تفریحی در منطقه گردشگری بندر امیرآباد، عنوان کرد: برای عملیاتی کردن این طرح، در مرحله انتخاب پیمانکار و سرمایه‌گذار مناسب هستیم.

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با اشاره به ضرورت تکمیل طرح مهم رو-رو ریلی در بندر امیراباد، تاکید کرد: برنامه‌ریزی شده تا این پروژه قدیمی و به‌جامانده از قبل، تا پایان سال، به بهره‌برداری برسد.

مدیر کل بنادرودریانوردی امیرآباد نیز ضمن تشریح مهم‌ترین اهداف دریایی و بندری این بندر در سال، ۱۴۰۱در مورد این اهداف در بخش دریایی، گفت: هوشمندسازی بندر امیرآباد از ۱۰ به ۳۰ درصد از طریق انجام هوشمندسازی علائم کمک ناوبری و ارتقای سطح ایمنی دریانوردی در آبراه‌های تحت حاکمیت بندر امیرآباد از ۲۰ به ۲۲ درصد نسبت به سال پایه (۱۳۹۵) از مهم‌ترین اهداف دریایی مدنظر در سال جاری است.

سعیدی پور افزود: ارتقای سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناور‌ها و تاسیسات بندری در بندر امیرآباد  از ۱۰ به ۱۱ درصد نسبت به سال پایه (۱۳۹۵) دیگر هدف دریایی تبیین شده در بندر امیرآباد طی سال جاری قلمداد می‌شود.

وی درباره اهداف بندری اعلام کرد: افزایش میزان جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی در بندر امیرآباد به میزان ۷۰۰۰ میلیارد ریال و توسعه دولت الکترونیک در این بندر از ۷۰ به ۸۰ درصد از طریق راه اندازی مانیتورینگ کشتی‌ها از مهم‌ترین اهداف بندری طی سال جاری است.

سعیدی پور افزود: ارتقای توان عملیاتی بنادر از طریق رشد نرم‌های عملیاتی در بندر امیرآباد از ۱۱ به ۱۴ درصد نسبت به سال پایه (۱۳۹۵) دیگر هدفی که در سال ۱۴۰۱ در بندر امیرآباد نسبت به تحقق آن گام برخواهیم داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.