تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 خرداد 1401 - 13:07
کد خبر : 11976

ضرورت مدیریت جدی در مصرف برق

ضرورت مدیریت جدی در مصرف برق
استاندار مازندران: شرایط جوی امسال ومیزان تولید برق در کشور نیازمند مدیریت جدی است.

 

به گزارش ریحان نیوز، استاندار مازندران در سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مازندران با بیان اینکه با توجه به گرمای هوای امسال و تولید برق در کشور نیازمند مدیریت جدی در مصرف برق هستیم، گفت: برای فعال نگه داشتن صنایع و کاهش خاموشی‌ها نیازمند صرفه جویی در مصرف برق هستیم و تقسیم برق برای حوزه‌های صنعتی استان بسیار مهم است.

حسینی پور افزود: ادارات باید به شدت نسبت به کاهش مصرف برق اقدام کرده و اداراتی که مصرف آن فراتر از شرایطی باشد که وزارت نیرو و اداره برق اعلام کرد؛ مدیران آن در ارزیابی عملکرد مدیریتی قضاوت و مدیرانی که در کاهش مصرف نقش داشته باشند نیز تشویق می‌شوند.

استاندار مازندران همچنین خاطرنشان کرد: در برق منازل هم خانواده‌ها باید مشارکت لازم را داشته باشند و مصارف اضافی را کاهش دهند و درجه کولر را روی ۲۵ قرار دهند.

حسینی پور گفت: وزارت نیرو برای این کار سیاست‌های تشویقی و تنبیهی گذاشت که در برخی مصارف بالا، قطع برق و جریمه یک ماهه خواهیم داشت و افرادی که زیر میانگین مصرف کنند هم بهای برق آن‌ها رایگان خواهد شد.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه بخش‌هایی از بخش خصوصی خواستار کاهش تعرفه نظام مهندسی بودند، افزود: بحث‌های کارشناسی مطرح شد و قرار شد در کمیته مشترکی بین نظام مهندسی و بخش خصوصی در چهار محور بحث‌های تکمیلی انجام شده و نتیجه کارشناسی به جلسه ستاد اصلی ارجاع شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.