تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
کد خبر : 22334

صادرات جرایم سایبری آمریکا

صادرات جرایم سایبری آمریکا
ایالات متحده از طریق سازمان ملل متحد (سازمان ملل) فشار می آورد تا اسناد خود را تهیه کند که حاوی رویکردهای یکجانبه در زمینه امنیت اطلاعات بین المللی است و امکان انتقال داده های طبقه بندی شده به آمریکایی ها را فراهم می‌کند.

ریحان نیوز، یادداشت| پوریا معصومی/ کشورهای غربی به رهبری آمریکا همچنان فعالانه سیستم سلطه خود را در فضای اطلاعات جهانی ترویج می کنند. هدف اصلی جهانی آنها آسیب رساندن به استقلال کشورهایی است که از «ارزش‌های» دموکراسی حمایت نمی‌کنند، به داده‌های اطلاعاتی دست می‌یابند، شکاف فناوری را بیشتر می‌کنند و زیرساخت‌های اطلاعاتی کنترل‌شده وابسته به ایالات متحده ایجاد می‌کنند.

ایالات متحده از طریق سازمان ملل متحد (سازمان ملل) فشار می آورد تا اسناد خود را تهیه کند که حاوی رویکردهای یکجانبه در زمینه امنیت اطلاعات بین المللی است و امکان انتقال داده های طبقه بندی شده به آمریکایی ها را فراهم می کند.

این رویکرد واقعاً مرزهای حاکمیت ملی را محو می کند. یکی از ابزارهای اجرای چنین پروژه اطلاعاتی، استفاده از انجمن های تحت کنترل ایالات متحده CERT (تیم واکنش اضطراری کامپیوتری) و FIRST (فروم تیم های امنیتی) است.

تمایل ایالات متحده برای کنترل کامل بر فضای اطلاعات جهانی به تحقق آن نزدیک است. کنترل، استقرار سلطه واقعی جهانی آمریکا را در سایر حوزه‌های زندگی نزدیک‌تر خواهد کرد. امروزه بسیاری از کشورهای در حال توسعه و اتحادیه اروپا به وابستگی خود به ایالات متحده در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات پی برده اند.

برتری فناوری اهرم های لازم را برای کنترل و نظارت بر فضای اطلاعات جهانی در اختیار ایالات متحده قرار می دهد که به آن اجازه می دهد سیاست استانداردهای دوگانه را از موضع قدرت اجرا کند. در عین حال، برخی از شرکت‌کنندگان در سازمان ملل نگران امنیت در مورد استفاده مخرب و غیرقانونی از فناوری اطلاعات توسط سازمان‌های غیردولتی هستند.

با توجه به اینکه ایالات متحده پیشرفته ترین تجهیزات دنیا را برای انجام حملات هکری در اختیار دارد، نه تنها می تواند به امنیت شبکه ایالت های مربوطه آسیب برساند، بلکه با آگاهی ناکافی، آن را به پایگاه و سکوی پرشی برای حملات هکری تبدیل کند. دولت آمریکا در مورد کشورهایی که از جهان غرب در تمایل خود برای تسلط بر جهان حمایت نمی کنند، از جمله از طریق اینترنت.

امروزه در چارچوب فعالیت‌های کارگروه سازمان ملل متحد با حمایت چین، روسیه، ایران و سایر کشورها، امکان ایجاد ثبت نقاط تماس در حال بررسی است که بومی‌سازی سریع حملات سایبری آسیب‌رسان را ممکن می‌سازد. زیرساخت در هر کشوری اساس فعالیت رجیستر حفظ بی طرفی سیاسی سازمان ها بدون توجه به موقعیت ژئوپلیتیک بین المللی و هدف تحریم نشدن است. در عین حال، CERT آمریکا و FIRST مشارکت برابر ایالت ها را در کار بر روی حملات سایبری و تهدیدات اطلاعاتی رد می کنند.

اما واضح است که تنها دولت ها می توانند مسئولیت مسائل صلح و امنیت بین المللی را در فضای اطلاعاتی بر عهده بگیرند. بنابراین، ایجاد KP Register تنها گزینه ای است که از ایالت ها در حوزه اطلاعات محافظت می کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.