تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
کد خبر : 6731

وقف در خدمت تعلیم و تربیت

وقف در خدمت تعلیم و تربیت

به گزارش ریحان نیوز، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه قائم شهردراهمیت ماندگاری آثار و برکات عمل حسنه وقف درجامعه، توجه و رویکرد ارزشمند واقفان خیراندیش به عرصه تعلیم و تربیت را اقدامی شایسته درساختن آینده بهتر فرزندان و پیشرفت کشور دانست. علی فتحی گفت:هنرستان حرفه‌ای موقوفه مرحوم دکترعلینقی کَنی در قائمشهر، یکی از مدارس نمونه

به گزارش ریحان نیوز، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه قائم شهردراهمیت ماندگاری آثار و برکات عمل حسنه وقف درجامعه، توجه و رویکرد ارزشمند واقفان خیراندیش به عرصه تعلیم و تربیت را اقدامی شایسته درساختن آینده بهتر فرزندان و پیشرفت کشور دانست.
علی فتحی گفت:هنرستان حرفه‌ای موقوفه مرحوم دکترعلینقی کَنی در قائمشهر، یکی از مدارس نمونه درکشوراست که با پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزات آموزشی و تخصصی درخدمت تعلیم وتربیت دانش آموزان دختر این هنرستان است.
اوافزود:تامین شرایط مناسب تحصیلی بافضا و تجهیزات مناسب ومدرن و به روز موجب شد که هنرجویان این آموزشگاه علاوه بر فراگیری آسان ودرخشش دردروس تحصیلی، در رقابت‌های علمی وآموزشی سطح شهرستان واستان نیز بیشترین رتبه‌های برتر را کسب کنند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قائم شهر با قدرشناسی از واقف نیک اندیش این موقوفه که سال 1342 در مساحت 11 هزار متر مربع در شهرستان قائمشهر وقف شده خاطرنشان کرد: درسال تحصیلی ۱۴۰۰، سه میلیارد تومان از درآمد موقوفه مرحوم کنی، برای تهیه امکانات و تجهیزات موردنیاز آموزشی و ساخت وتوسعه کارگاه فنی این هنرستان صرف خواهد شد.
در هنرستان حرفه‌ای دخترانه موقوفه مرحوم دکترعلینقی کنی قائم شهر، بیش از ۳۰۰ هنرجو در رشته‌های مختلف فنی و هنری مشغول تحصیل هستند.

یاداور می شود؛ موقوفه آموزشی مرحوم دکترعلینقی کنی به ارزش یک میلیارد تومان از محل عواید موقوفات آن مرحوم در قائمشهر ، دهه وقف سال 1396 به بهره برداری رسید و و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.